23-25.04 HZR-A oraz Halowy Otwarty Puchar Śląska w Ujeżdżeniu odwołane

Informujemy, że HZR w Ujeżdżeniu,  oraz HPŚl. zaplanowane na termin  23-25.04.2021 r. w związku z obostrzeniami państwowymi i uchwałą PZJ zostają odwołane .

Jednakże wychodząc naprzeciw potrzebom środowiska jeździeckiego i zawodnikom trenującym ujeżdżenie  informujemy, że w terminie 22-23.05.2021 r. zostaną zorganizowane Regionalne  Zawody Konne w Ujeżdżeniu .

Wkrótce propozycje zawodów.

Zawody rozgrywane z zachowaniem  reżimu sanitarnego.

Panel zgłoszeniowy www.equita.pl  zostanie otwarty po zatwierdzeniu propozycji

Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 15.05.2021r.

 

COVID 19

Ze względu na zagrożenie COVID 19 – zawody rozgrywane będą z zachowaniem reżimów sanitarnych. Na terenie Ośrodka obowiązuje zasada DDM : zachowanie dystansu,  dezynfekcja rąk, noszenie maseczek.  Wchodzenie do loży jury niewskazane.  Wszystkie sprawy należy załatwiać z zachowaniem min. 1,5 odległości na przestrzeni otwartej. Zawody są rozgrywane zgodnie z wszystkimi obowiązującymi przepisami prawa i przepisami PZJ.

Zawody Rozgrywane bez udziału publiczności; przy zamkniętych trybunach. Do jednego zawodnika max 3 osoby (luzak, trener, opiekun prawny) Wstęp na Halę mają tylko osoby z opaskami na rękę.

 

EHV-1

Ze względu na zagrożenie EHV-1 – zawody rozgrywane będą z zachowaniem reżimów sanitarnych. Przy wjeździe na teren Ośrodka odbędzie się pomiar temperatury przez weterynarzy, konie z podwyższoną temperaturą NIE BĘDĄ WPUSZCZONE NA TEREN OŚRODKA. Dlatego wskazany jest pomiar temperatury koniom przez właścicieli – zawodników już przed załadunkiem w macierzystych stajniach. Konie z niepokojącymi objawami klinicznymi zostaną natychmiast odizolowane i poddane kontroli weterynaryjnej.